Opakowania na produkty sypkie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom branży mleczarskiej, oprócz worków, które mamy w ofercie od początków istnienia firmy, czyli worków Z-Fold Paper Sack przystosowanych do standardowego zamykania krepą i nićmi, firma wprowadziła na rynek nowy produkt. Jest to worek z systemem zamykania na gorąco Hot Lock i systemem szybkiego otwierania Easy Open. Worki te nie wymagają już użycia krepy, nici i igieł podczas pakowania, co zmniejsza zagrożenie dostania się do produktu ciał obcych. Taki system zamykania worków cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów zachodnio-europejskich i coraz większym w Polsce. Torpol wprowadził także worki Window Sack, posiadające okienko, które pozwala na wizualną ocenę zawartości worka.

Firma oferuje także wielowarstwowy worek papierowy EKO SACK z co najmniej jedną warstwą papieru recyklingowego. Wszystkie nowości rekomendowane są obecnym

i potencjalnym klientom firmy, a wszystkie produkty wytwarzane przez Torpol posiadają Atest Bezpieczeństwa Żywności wydany przez Państwowy Zakład Higieny. W ostatnich latach Torpol skupia się na działaniach związanych z ochroną środowiska i ekologią, co wpisuje się w koncepcję zasad zrównoważonego rozwoju. Firma dąży do efektywności energetycznej oraz działań na rzecz ekologii, które kształtują świadomość odbiorców i społeczności lokalnej. Wiemy na co zwracają uwagę odbiorcy z branży mleczarskiej w Polsce i Europie. Za chodnioeuropejski klient, zanim przystąpi do testów i negocjacji ceny, przede wszystkim musi mieć pewność, że jego opakowanie produkowane jest w warunkach najwyższej jakości bezpieczeństwa dla branży spożywczej.

Dlatego posiadanie Certyfikatu BRCGS lub tożsamego jest priorytetem spełnienia warunków współpracy. To dla najbardziej wymagających klientów certyfikowaliśmy firmę, uzyskując najwyższą ocenę AA+.

Istotną kwestią jest również świadomość klienta, jakich surowców użyto do produkcji jego opakowania. Dlatego wdrożony system zarządzania produkcją ERP klasy MES umożliwia
szybki i łatwy dostęp do funkcji identyfikacji produktu oraz pełną identyfikowalność. Systematycznie wykonywane pod kątem migracji, badania środowiskowe, kontrolowane parametry wytrzymałościowe czy przenikalność to także branżowe „must have”.

Coraz częściej i świadomiej klienci zwracają również uwagę na parametry surowców używanych przez producentów opakowań. Aby klient miał pewność, że opakowanie jego produktu jest wykonane z wysokowartościowego surowca, powinien od swego dostawcy wymagać przede wszystkim informacji: jakie są parametry sił zrywających papieru i folii, co jest istotne dla właściwości mechanicznych opakowania oraz jaka jest przepuszczalność pary wodnej i tlenu folii, która istotna jest dla produktu. Takie badanie swoim klientom przedstawiamy i wykonujemy je w swoim laboratorium.

Monika Lipska,

Dyrektor ds. Rozwoju i Handlu

w firmie Torpol

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM SPECJALISTĄ

Powered by WpChatPlugins